Konkurs fotograficzny "Dobro dla Ziemi"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Dobro dla Ziemi" w którym należy zrobić coś dobrego dla naszej planety i uwiecznić to na zdjęciach. 

Światowy Dzień Długu Ekologicznego znany także jako Dzień Przeciążenia Ziemi w tym roku przypada 2 sierpnia. Oznacza to, że do tego dnia ludzkość zużyje już wszystkie dostępne zasoby, które w ciągu danego roku Ziemia jest w stanie odbudować w naturalny sposób. Zasoby Ziemi z każdym rokiem się kurczą. Ilość surowców maleje, wzrasta za to zanieczyszczenie środowiska, czego skutki już odczuwamy na przykład w postaci zmian klimatu. Co roku Dzień Długu Ekologicznego wypada coraz wcześniej. Co prawda w pandemicznym 2020 roku, kiedy transport oraz gospodarki na świecie stanęły, przesunął się o blisko miesiąc do tyłu i wypadł 22 sierpnia, ale we wcześniejszych latach systematycznie wypadał coraz wcześniej, na przykład w 2018 – 1 sierpnia, w 2000 – 23 września, zaś w 1970 zasoby Ziemi wystarczyły do Wigilii. Global Footprint Network (międzynarodowa organizacja zajmująca się zrównoważonym rozwojem) na podstawie śladu ekologicznego i pojemności biologicznej poszczególnych państw – danych zgromadzonych w The National Footprint and Biocapacity Accounts, co roku wylicza dzień w roku dla poszczególnych krajów,  do którego zużyły zasoby, którymi dysponują. Obecnie ponad 80 procent światowej populacji żyje w krajach, których zużycie zasobów jest większe niż możliwość regeneracji ich ekosystemów. W Polsce Dzień Długu Ekologicznego (Earth Overshoot Day) przypadł już na 2. maja. Czyli już od połowy roku zaciągamy kredyt!

Mając na uwadze powyższe postarajmy się zrobić coś dobrego dla Ziemi! Zapraszamy do udziału w konkursie "Dobro dla Ziemi". 

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie? To proste! Wykonać zadanie/a z listy ,,Zrób coś dobrego dla Ziemi” (załącznik nr 1 do Regulaminu) i wykonać zdjęcia z realizacji tego zadania. Każdy uczestnik może przesłać max. 2 zdjęcia.

Zdjęcia należy przesyłać do 30 września 2023 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z: formularzem zgłoszeniowym (Załącznik nr 2) i oświadczeniem uczestnika konkursu (Załącznik nr 3a – oświadczenie uczestnika konkursu, który nie osiągnął pełnoletności lub Załącznik nr 3b – oświadczenie uczestnika konkursu, który osiągnął pełnoletność).

Można wygrać atrakcyjne nagrody!

  • za zajęcie pierwszego miejsca – voucher o wartości 400,00 PLN na zakup sprzętu sportowego lub roślin w sklepie ogrodniczym, gadżety ekologiczne i publikacje europejskie;
  • za zajęcie drugiego miejsca – voucher o wartości 300,00 PLN na zakup sprzętu sportowego lub roślin w sklepie ogrodniczym , gadżety ekologiczne i publikacje europejskie;
  • za zajęcie trzeciego miejsca – voucher o wartości 200,00 PLN na zakup sprzętu sportowego lub roślin w sklepie ogrodniczym, gadżety ekologiczne i publikacje europejskie.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zdjęcia :) Zróbmy coś dobrego dla Ziemi :)

Regulamin konkursu "Dobro dla Ziemi"

Załącznik nr 1 Lista zadań

Załącznik nr 2 Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 3a Oświadczenie uczestnika konkursu, który nie osiągnął pełnoletności

Załącznik nr 3b Oświadczenie uczestnika konkursu, który osiągnął pełnoletność